Klieštiky na mihalnice – ktoré si vybrať a ako ich používať?

Klieštiky na mihalnice pomáhajú dosiahnuť veľkolepého efektu vytočených, hustejších a predĺžených rias. Vďaka nim sa vaše oči tiež javia byť väčšie. Nesprávne zvolené klieštiky však nielenže neprinesú požadované účinky ale môžu dokonca vaše riasy oslabiť a poškodiť. V dôsledku toho sa vám začnú mihalnice lámať a napokon vypadávať. Aj keď sa zdá, že klieštiky na mihalnice sú veľmi užitočnou pomôckou, je dobré vedieť aké si vybrať a ako ich používať. Aké typy klieštikov na riasy eistujú a ničia naozaj mihalnice?

Klieštiky na mihalnice – typy

V zásade existujú dva typy klieštikov na mihalnice: mechanické a elektrické, ale v oboch prípadoch existujú ešte nejaké tie podkategórie. Vo všeobcenosti sú mechanické klieštiky na riasy lacnejšie, zatiaľ čo elektrické sú o niečo efektívnejšie.

Typy klieštikov na mihalnice

– Mechanické klieštiky na mihalnice

Mechanické klieštiky na mihalnice sa môžu líšiť veľkosťou (úzke alebo široké) a materiálom (plastové alebo kovové). Oplatí sa vyskúšať kovové klieštiky vybavené snímateľnými silikónovými alebo gumovými vankúšikmi, pretože sú pre mihalnice bezpečnejšie a všeobcene vydržia dlhšie. Plastové klieštiky takéto vlastnosti nemajú. Sú nestabilné a tiež výsledný efekt nie je zrovna dvakrát veľkolepý. A čo viac, môžu vám ľahko polámať vaše mihalnice.

– Elektrické klieštiky na mihalnice

Elektrické klieštiky na mihalnice sú buď vo forme malej kulmy (kefky) alebo klasických klieštikov na riasy, len v tomto prípade fungujúcich na baterky. Bez ohľadu na formu fungujú rovnako: po zapnutí sa mierne zahrejú a po použití vám poskytnú trvalý efekt vytočených rias – trvá dlhšie ako po použití mechanických kliešťov.

Ďalším kritériom pre výber klieštikov je ich veľkosť. Pohodlnejšie a tiež efektívnejšie sú tie, ktoré dokážu pokryť všetky mihalnice naraz. Tvar klieštikov je rovnako dôležitý; tie so zaoblenými koncami vytvárajú prirodzenejší účinok ako tie s hranatými koncami.

Klieštiky na mihalnice – ako ich používať?

Ak sa vám podarilo zvoliť si ten správny typ klieštikov pre vás, prvý krok už máte za sebou. Druhý krok je však rovnako dôležitý: musíte sa naučiť, ako ich používať. Pri nesprávnom používaní môžu klieštiky značne zhoršiť stav vašich mihalníc. V prípade, že ste si vybrali elektrické klieštiky, balenie by malo obsahovať návod s inštrukciami na použitie. Štandardné elektrické klieštiky na mihalnice sa používajú rovnakým spôsobom ako maskara. Jediným rozdielom je účinok – vaše riasy sú namiesto nalíčenia pekne vytočené. Bez ohľadu na typ, ak majú klieštiky klasický tvar, ich použitie je o niečo zložitejšie. Z toho dôvodu by ste mali poznať nasledujúce pravidlá:

  1. Klieštiky na mihalnice používajte pred nanesením maskary. V opačnom prípade, ak by sa vosk obsiahnutý v maskare prilepil na klieštiky, prilepia sa na ne aj mihalnice.
  2. Ak máte stuhnuté a husté mihalnice, je dobré si klieštiky na mihalnice najprv zahriať prúdom teplého vzduchu, napríklad z fénu. Tesne pred ich použitím však skontrolujte, či nie sú až príliš horúce, pretože by mohli spáliť vaše riasy a popáliť viečka.
  3. Uistite sa, že ruka, ktorou držíte klieštiky je stabilná. Pohyby chvejúcej sa ruky neumožnia precízne vytočenie a dokonca môžu nechtiac aj poškodiť vaše mihalnice. Aby ste tomu zabránili, ruku si oprite napríklad o líce tak, aby bola stabilná a nehybná.
  4. Klieštiky na mihlanice nepoužívajte pri šoférovaní, ani keď čakáte na zelený semafór, bez ohľadu na to či práve šoférujete alebo nie. Ak sa auto nečakane pohne, môžete si poškodiť alebo dokonca polámať mihalnice.
  5. Klieštiky sa odporúča uchytiť palcom a prostredníkom, pretože tento spôsob vám poskytne väčšiu kontrolu nad celým procesom. Ak však chcete použiť ukazovák, kľudne môžete.
  6. Mihalnice si natáčajte postupne, po etapách. Riasy jemne zatlačte medzi vankúšikmi klieštikov po dobu niekoľkých sekúnd, nie však viac ako 10, inak by boli neprirodzene ohnuté. Klieštiky umiestnite čo najbližšie ku korienkom rias, zovrite ich a počkajte, potom postup opakujte, až kým nedosiahnete požadovaný účinok.
  7. Klieštiky na mihalnice sú určené na vytočenie iba hornej línie rias; spodná línia rias je prirodzene vytočená a preto nie je potrebné do nej nijako zasahovať.

Sú klieštiky na mihalnice škodlivé pre riasy?

Správne vybrané, kvalitné a tiež správne používané klieštiky mihalnice nepoškodzujú. Avšak v prípade mechanických klieštikov sa uistite, že v časti do ktorej sa vkladajú mihalnice sa nachádzajú ochranné gumové vankúšiky. Táto ochrana je pre riasy veľmi dôležitá. Plastické klieštiky na mihalnice sa neodporúčajú, pretože ich účinky majú ďaleko od toho čo by sme očakávali. Okrem toho, nepoužívajte klieštiky ktoré sú príliš horúce, aby ste tak predišli spáleniu mihalníc či popáleniu očných viečok. Všeobecne povedané, klieštiky na mihalnice by riasy nemali ničiť, ich škodlivý účinok je spôsobený najmä ich používateľmi. Najhoršou chybou je používanie klieštikov, ktoré sú zašpinené od maskary. Dôsledky zahŕňajú lámanie mihalníc či dokonca ich vypadávanie.



Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *